ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟΣ ΕΝΕΡΓΕΙΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΜΗ ΜΑΣ

ΚΑΛΟΥΜΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ

Να συμμετέχουν σε κοινή δράση στην διεκδίκηση των στόχων, στην διασφάλιση των κεκτημένων μας.



ΚΑΛΟΥΜΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ

Να εγγραφούν μέλη στο Ε.Δ.ΙΕΚ. Η μαζική συμμετοχή αποτελεί την δύναμη στις διεκδικήσεις μας.



- ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΜΕΛΟΥΣ, "κλικ"... "ΜΕΛΟΣ"



- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΚΙΝΗΣΗΣ Ε.Δ.ΙΕΚ, "κλικ"..."ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ"



ΚΑΛΟΥΜΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ

να επικοινωνούν μαζί μας.(ekpediek@gmail.com)Στείλτε μας την άποψη σας, το σχόλιο σας, τις ιδέες σας για θέματα που αφορούν τα ΙΕΚ, την Επαγγελματική Κατάρτιση, την δια Βίου Μάθηση.

Δευτέρα, 3 Οκτωβρίου 2016


Προς: κ. Γενικό Γραμματέα Γ.Γ.Δ.Β.Μ.Ν.Γ.



Κοιν.: - Διευθύνοντα Σύμβουλο ΙΝΕΔΙΒΙΜ

          - Διευθυντή Γ.Γ.Δ.Β.Μ.

          - Δημόσια ΙΕΚ





ΣΦΑΛΜΑΤΑ Ή ΣΚΟΠΙΜΟΤΗΤΑ; ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ ΤΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΣΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ ΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΩΝ ΔΙΕΚ



Με δεδομένο το ούτως ή άλλως κατά τεκμήριο αποτυχημένο σύστημα επιλογής, αξιολόγησης και μοριοδότησης ως προς την επιλογή των εκπαιδευτών ΔΙΕΚ & ΔΣΕΚ, που ακολουθεί η ΓΓΔΒΜ, διαπιστώθηκε για άλλη μια φορά η αναξιοπιστία του συστήματος από τους προσωρινούς πίνακες κατάταξης  που αναρτήθηκαν από το ΙΝΕΔΙΒΙΜ και αφορούν το εξάμηνο 2016 Β!.



Συγκεκριμένα και μετά από διενέργεια ολιγόωρου ελέγχου, μας κοινοποιήθηκε  κατάλογος με 127 εσφαλμένες καταχωρήσεις που αφορούν μόνο τον πίνακα «πιστοποιημένων εκπαιδευτών».

Επίσης σφάλματα εντοπίστηκαν και στις καταχωρήσεις στον πίνακα που αφορά και τους «Δημόσιους υπαλλήλους & συνταξιούχους».



Επισυνάπτομε τον προς εμάς κοινοποιηθέντα κατάλογο προς ενημέρωση τόσο των Διευθυντών των ΔΙΕΚ της χώρας, όσο και του ΙΝΕΔΙΒΙΜ  προς αποφυγή εσφαλμένων επιλογών.

Φυσικά τον έλεγχο όφειλε σε κάθε περίπτωση να έχει διενεργήσει  πρωτίστως το ΙΝΕΔΙΒΙΜ πριν την ανάρτηση των πινάκων ώστε να αποφευχθούν «κοινωνικοί αυτοματισμοί» και να προστατευτεί  η αξιοπιστία και το κύρος του θεσμού.

Η ΓΓΔΒΜ θα πρέπει επιτέλους να εγκαταλείψει την εμμονή και εφαρμογή ανακόλουθων τρόπων και συστημάτων που δεν συνάδουν με την Επαγγελματική Κατάρτιση και να υιοθετήσει αξιολογικές μεθόδους μέσα από τις προτάσεις  και σχέδια που επανειλημμένως έχουμε καταθέσει, είναι εναρμονισμένα με τις σύγχρονες απαιτήσεις της Επαγγελματικής Κατάρτισης  και διασφαλίζουν την ορθολογικότερη και δικαιότερη αξιολόγηση των εκπαιδευτών.


 
ΠΙΝΑΚΑΣ ΜΗ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΜΕΝΩΝ ΥΠΟΨ. ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΩΝ ΔΙΕΚ 2016-17 ΠΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΤΩΝ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΜΕΝΩΝ
(ΟΛΟΚΛΗΡΗ Η ΧΩΡΑ, ΜΗ ΠΛΗΡΗΣ ΕΛΕΓΧΟΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ)
1. Αττική
Α/Α
Όνομα
Ειδικότητα
1
ΚΟΥΤΣΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΕΜΠΕΙΡΟΤΕΧΝΗΣ
2
ΖΑΧΑΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ
ΑΛΛΟ
3
ΜΟΥΖΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
ΑΛΛΟ
4
ΤΣΙΜΠΙΔΑ ΣΤΥΛΙΑΝΗ
ΑΛΛΟ
5
ΚΡΙΤΣΑΝΤΩΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
ΑΛΛΟ
6
ΝΕΡΑΝΤΖΙΝΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ
ΤΕ 0130 ΒΟΗΘΟΙ ΒΡΕΦΟΚΟΜΩΝ - ΠΑΙΔΟΚΟΜΩΝ
7
ΝΤΟΥΡΑΚΗ ΑΜΑΛΙΑ
ΤΕ 0130 ΒΟΗΘΟΙ ΒΡΕΦΟΚΟΜΩΝ - ΠΑΙΔΟΚΟΜΩΝ
8
ΤΑΚΟΥΛΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
ΠΕ60 ΝΗΠΙΑΓΩΓΩΝ
9
ΚΑΡΑΚΑΣΙΔΟΥ ΕΙΡΗΝΗ
ΠΕ23 ΨΥΧΟΛΟΓΩΝ
10
ΛΟΥΚΙΔΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
ΠΕ23 ΨΥΧΟΛΟΓΩΝ
11
ΚΟΥΤΣΟΝΙΚΑ ΕΛΕΝΗ
ΠΕ22 ΕΠΑΓΓ. ΣΥΜΒΟΥΛΩΝ
12
ΠΟΥΛΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΠΕ22 ΕΠΑΓΓ. ΣΥΜΒΟΥΛΩΝ
13
ΛΙΑΝΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ
ΠΕ19/ΠΕ20 ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ
14
ΙΩΑΚΕΙΜ ΑΓΓΕΛΟΣ
ΠΕ19/ΠΕ20 ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ
15
ΔΕΔΕΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΠΕ1840 ΕΜΠΟΡΙΑΣ -ΔΙΑΦΗΜΙΣΗΣ
16
ΧΑΤΖΗΣ ΜΙΧΑΗΛ
ΠΕ 1835 ΤΟΥΡΙΣΤ. ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ
17
ΤΖΩΡΤΖΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ
ΠΕ1826 ΓΡΑΦΙΣΤΙΚΗΣ
18
ΚΑΛΟΥΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΠΕ1825 ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ
19
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΠΕ 1803 ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ
20
ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ
ΠΕ 1802 ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ
21
ΓΕΩΡΓΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ΠΕ 1802 ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ
22
ΠΑΓΩΝΗΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ
ΔΕ 0117 ΚΟΜΜΩΤΙΚΗΣ
23
ΜΠΑΛΑΔΗΜΑ ΟΛΓΑ
ΔΕ 0117 ΚΟΜΜΩΤΙΚΗΣ
24
ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΠΕ 02 ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ (* Ο συγκεκριμένος υποψήφιος έχει συνολικά μόρια 4,40, δηλαδή ούτε τα μόρια που αντιστοιχούν στο βασικό τίτλο Φιλολόγου)
25
ΛΙΑΠΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
ΠΕ 02 ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ
26
ΠΑΠΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΑΡΙΣΤΕΑ
ΠΕ 02 ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ
27
ΤΟΛΙΑ ΦΙΛΟΜΕΝΗ
ΠΕ 02 ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ
28
ΚΩΤΣΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
ΠΕ 02 ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ
29
ΤΟΛΙΑ ΜΑΡΙΑ
ΠΕ 02 ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ
30
ΓΚΟΥΦΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ
ΠΕ 02 ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ
31
ΠΕΤΡΙΔΟΥ ΟΥΡΑΝΙΑ
ΠΕ03 ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ
32
ΖΑΜΠΕΤΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
ΠΕ0401 ΦΥΣΙΚΩΝ
33
ΒΑΪΤΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΠΕ0401 ΦΥΣΙΚΩΝ
34
ΚΟΛΕΤΣΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΠΕ0401 ΦΥΣΙΚΩΝ
35
ΚΙΟΥΡΖΗ ΜΑΡΙΑ
ΠΕ0401 ΦΥΣΙΚΩΝ
36
ΛΑΓΟΥ ΑΡΕΤΗ
ΠΕ07 ΓΕΡΜΑΝΙΚΗΣ
37
ΛΑΜΠΡΙΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΠΕ08 ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΩΝ
38
ΙΒΑΝΟΦ ΤΟΜΙ
ΠΕ08 ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΩΝ
39
ΚΙΟΥΡΤΣΟΓΛΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
ΠΕ08 ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΩΝ
40
ΔΗΜΑΚΟΥΛΕΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ΠΕ 09 ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΙ
41
ΛΕΒΑΝΤΙΝΟΥ ΡΕΑ – ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
ΠΕ11 ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ
42
ΚΑΤΡΑΚΟΥΛΗ ΜΑΡΙΑ
ΠΕ 1403 ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΙ
43
ΔΟΝΤΟΓΛΟΥ ΝΤΟΝΤΟΥΟΓΛΟΥ ΠΑΡΘΕΝΙΑ
ΠΕ 13 ΝΟΜΙΚΩΝ  - ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ
44
ΣΟΥΛΤΑΝΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ
ΠΕ1204/ΠΕ1702 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΙ / ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΙ ΑΣΕΤΕΜ
45
ΒΙΔΑΛΗ ΙΩΑΝΝΑ
ΠΕ 1202 ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΕΣ
46
ΠΑΡΑΣΚΕΥΑ ΔΗΜΗΤΡΑ
ΠΕ 1202 ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΕΣ
47
ΓΑΡΓΑΛΑ ΑΡΙΑΔΝΗ
ΠΕ 1202 ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΕΣ
48
ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ
ΠΕ 1201/ΠΕ1701/ΠΕ1707 ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ
49
ΗΡΑΚΛΕΟΥΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΑ
ΠΕ 1201/ΠΕ1701/ΠΕ1707 ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ

2. Ήπειρος
Α/Α
Όνομα
Ειδικότητα
1
ΜΑΣΤΟΡΑΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ
ΠΕ02 ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ
2
ΓΡΑΜΜΟΖΗ ΑΘΗΝΑ
ΠΕ02 ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ
3
ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
ΠΕ 04.01 ΦΥΣΙΚΩΝ
4
ΚΑΡΑΜΑΝΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ
ΠΕ09 ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΙ
5
ΜΑΡΚΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ
ΠΕ18.27 ΔΙΑΚΟΣΜΗΤΙΚΗΣ

3. Ιόνια Νησιά
Α/Α
Όνομα
Ειδικότητα
1
ΜΟΥΤΣΙΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
                        ΠΕ10 ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΟΙ

4. Δυτική Μακεδονία
Α/Α
Όνομα
Ειδικότητα
1
ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ ΜΑΡΙΑ – ΕΛΕΝΗ 
ΤΟΥ ΠΑΝΤΕΛΗ
ΠΕ02 ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ
2
ΚΟΚΚΙΝΙΔΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΠΕ03 ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ
3
ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΟΥ ΕΙΡΗΝΗ
ΠΕ04.01 ΦΥΣΙΚΩΝ
4
ΒΛΑΧΟΔΗΜΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ΠΕ04.04 ΒΙΟΛΟΓΩΝ
5
ΧΑΣΙΩΤΗ ΟΥΡΑΝΙΑ
ΤΕ01.19 ΚΟΜΜΩΤΙΚΗΣ
6
ΑΔΑΜΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ
ΠΕ60 ΝΗΠΙΑΓΩΓΩΝ
7
ΚΡΟΥΣΟΡΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΠΕ18.03 ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ

 5. Ανατ. Μακεδονία - Θράκη
Α/Α
Όνομα
Ειδικότητα
1
ΣΚΑΛΙΑΠΟΣ ΣΕΡΑΦΕΙΜ
ΕΜΠΕΙΡΟΤΕΧΝΗΣ
2
ΜΕΓΑΣ ΙΩΑΚΕΙΜ
ΑΛΛΟ
3
ΜΠΑΓΙΟΥ ΕΛΕΝΗ
ΑΛΛΟ
4
ΜΑΝΟΥΣΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
ΠΕ23 ΨΥΧΟΛΟΓΩΝ
5
ΠΟΛΙΤΟΥ ΟΥΡΑΝΙΑ
ΠΕ19/ΠΕ20 ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ
6
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ
ΠΕ1836 ΤΕΧΝ. ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ
7
ΤΖΙΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ
ΠΕ 1835 ΤΟΥΡΙΣΤ. ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ
8
ΠΟΥΛΙΩΝΗ ΗΛΙΑΝΑ
ΠΕ 1835 ΤΟΥΡΙΣΤ. ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ
9
ΒΕΖΙΡΤΖΟΓΛΟΥ ΦΑΝΗ
ΠΕ 1835 ΤΟΥΡΙΣΤ. ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ
10
ΔΡΑΓΑΝΗ ΜΑΡΙΑ
ΠΕ1833 ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΩΚΟΜΩΝ
11
ΒΑΒΑΤΖΑΝΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ
ΠΕ1804 ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ
12
ΝΕΡΑΝΤΖΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
ΠΕ1802 ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ
13
ΚΑΡΛΑΦΤΗ ΜΑΡΙΑ-ΕΛΠΙΔΑ
ΠΕ1706 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΙ ΤΕΙ
14
ΚΕΣΟΥΔΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΠΕ03 ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ
15
ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ
ΠΕ02 ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ

6. Βόρειο Αιγαίο
Α/Α
Όνομα
Ειδικότητα
1
ΜΥΡΟΓΙΑΝΝΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ
ΠΕ1836 ΤΕΧΝ. ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ
2
ΚΟΥΛΟΥΡΑΚΗ ΜΑΡΙΝΑ
ΠΕ02 ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ
3
ΜΙΧΑΛΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ
ΠΕ03 ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ
4
ΚΟΤΖΑΜΑΝΟΓΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΠΕ0401 ΦΥΣΙΚΩΝ
5
ΠΟΥΛΕΡΟΥ ΠΗΝΕΛΟΠΗ
ΠΕ05 ΓΑΛΛΙΚΗΣ
6
ΚΟΥΤΣΟΔΟΝΤΗ ΔΗΜΗΤΡΑ
ΠΕ1406 ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗΣ

7. Δυτική Ελλάδα
Α/Α
Όνομα
Ειδικότητα
1
ΚΑΡΑΚΑΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
ΕΜΠΕΙΡΟΤΕΧΝΗΣ
2
ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΤΕ0131 ΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΙΑΤΡΙΚΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝ
3
ΡΟΔΟΠΟΥΛΟΥ ΑΣΗΜΙΝΑ
ΤΕ0129 ΒΟΗΘ. ΙΑΤΡ. & ΒΙΟΛΟΓ. ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΩΝ
4
ΑΡΚΟΥΜΑΝΗ-ΓΟΥΝΑΡΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ 
ΤΕ01 ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ
5
ΤΣΙΠΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ
ΠΕ60 ΝΗΠΙΑΓΩΓΩΝ
6
ΣΙΚΕΛΙΑΝΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ
ΠΕ23 ΨΥΧΟΛΟΓΩΝ
7
ΣΤΡΟΥΜΠΟΥ ΑΜΑΛΙΑ
ΠΕ19/ΠΕ20 ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ
8
ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΠΕ1829 ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ
9
ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΣΩΤΗΡΙΟΣ
ΠΕ 1803 ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ
10
ΚΟΜΝΗΝΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ
ΠΕ1802 ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ
11
ΔΡΟΥΛΙΑ ΚΑΣΣΙΑΝΗ
ΠΕ1202 /ΠΕ1701/ΠΕ1705 ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΚΤΛ
12
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΠΕ08 ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΩΝ
13
ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΟΥΡΑΝΙΑ
ΠΕ06 ΑΓΓΛΙΚΗΣ

8. Νότιο Αιγαίο
Α/Α
Όνομα
Ειδικότητα
1
ΚΡΙΚΩΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΠΕ10 ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΟΙ
2
ΜΑΝΙΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ
ΠΕ02 ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ
3
ΤΣΑΛΜΑΝΤΖΑ ΣΩΤΗΡΙΑ
ΑΛΛΟ

9. Κρήτη
Α/Α
Όνομα
Ειδικότητα
1
ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ
ΠΕ 42 ΔΡΑΜΑΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ
2
ΚΑΤΡΙΒΕΣΗ ΔΗΜΗΤΡΑ
Π23 ΨΥΧΟΛΟΓΩΝ
3
ΙΓΓΛΕΖΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΠΕ11 ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ
4
ΘΕΟΔΩΡΑΚΗ ΣΟΦΙΑ
ΠΕ0401 ΦΥΣΙΚΩΝ

10. Πελοπόννησος 
Α/Α
Όνομα
Ειδικότητα
1
ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΥ ΒΕΝΕΤΙΑ
ΠΕ28 ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΥΤΩΝ
2
ΚΑΝΤΕΛΗ ΕΥΣΤΑΘΙΑ
ΠΕ1807 ΙΑΤΡΙΚΩΝ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΩΝ
3
ΚΑΝΤΕΛΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
ΠΕ1405 ΔΑΣΟΛΟΓΙΑΣ & ΦΥΣ. ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ
 11. Στερεά Ελλάδα
Α/Α
Όνομα
Ειδικότητα
1
ΓΚΟΓΙΑ ΘΩΜΑΗ
Π23 ΨΥΧΟΛΟΓΩΝ
2
ΓΚΙΚΑ ΒΑΪΑ
ΠΕ1816 ΔΑΣΟΠΟΝΙΑΣ
3
ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΜΑΡΙΑ
ΠΕ1802 ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ
4
ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ
ΠΕ1704 ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΙ ΑΣΕΤΕΜ
5
ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΙΩΑΝΝΑ
ΠΕ0404 ΒΙΟΛΟΓΩΝ
6
ΥΔΡΑΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΑΛΛΟ

12. Θεσσαλία
Α/Α
Όνομα
Ειδικότητα
1
ΜΑΜΑΛΟΥΔΗΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ
ΠΕ 1835 ΤΟΥΡΙΣΤ. ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ
2
ΘΕΑΚΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ
ΠΕ 1803 ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ
3
ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΥ ΙΩΑΝΝΑ
ΠΕ1404 ΓΕΩΠΟΝΟΙ
4
ΚΟΥΤΗ ΙΩΑΝΝΑ
ΠΕ09 ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΙ
5
ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
ΠΕ07 ΓΕΡΜΑΝΙΚΗΣ
6
ΝΤΟΒΑ ΕΛΕΝΗ
ΠΕ05 ΓΑΛΛΙΚΗΣ
7
ΜΑΝΤΖΙΟΥ ΑΘΗΝΑ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
ΠΕ02 ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ

 13. Κεντρική Μακεδονία
Α/Α
Όνομα
Ειδικότητα
1
ΖΑΦΕΙΡΟΥΔΗ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ
ΑΛΛΟ
2
ΣΩΤΗΡΙΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΑΛΛΟ
3
ΣΜΑΓΑΔΟΥ ΟΛΓΑ
ΑΛΛΟ
4
ΜΑΛΛΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
ΑΛΛΟ
5
ΧΕΙΜΩΝΙΔΟΥ ΖΩΗ
ΑΛΛΟ
6
ΧΟΥΒΑΡΔΑ ΣΟΥΛΤΑΝΑ
ΑΛΛΟ
7
ΓΑΡΕΦΑΛΑΚΗ ΑΝΝΑ
ΑΛΛΟ
8
ZOUNIDOU  LEFKOTHEA
ΔΕ0117 ΚΟΜΜΩΤΙΚΗΣ

Σύνολο: 127 (κατ’ ελάχιστον) υποψήφιοι ΜΗ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΙ σε πίνακες πιστοποιημένων
Άλλα θέματα:
1. Βλάχος Γεώργιος του Παναγιώτη, είναι συνταξιούχος (Ανώτερος Αξιωματικός ΠΝ εν αποστρατεία) και εμφανίζεται στον κύριο πίνακα ΠΕ09 – ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΩΝ της Αττικής. Με επιφύλαξη αν έχει βασικό τίτλο Οικονομολόγου (στη βάση του ΕΟΠΠΕΠ το πτυχίο του είναι «Πολιτική Επιστήμη και Δημόσια Διοίκηση»).
2. Τσαγκαλιά Αικατερίνη του Στυλιανού, είναι δημόσιος υπάλληλος ή συνταξιούχος (Αξιωματικός Ελληνικής Αστυνομίας) και είναι στον κύριο πίνακα πιστοποιημένων ΠΕ0402 ΧΗΜΙΚΩΝ (όχι των δημοσίων υπαλλήλων)
3. Σημαντηράκη Ευαγγελία, είναι δημόσιος υπάλληλος (Επίκουρη Καθηγήτρια στην "Μαθηματική Επιστήμη") στην Ανώτερη Σχολή Τουριστικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Α.Σ.Τ.Ε.Κ.) του Υπουργείου Τουρισμού και εμφανίζεται στον πίνακα των μη Δημοσίων Υπαλλήλων (πίνακας ΠΕ03 ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ – ΚΡΗΤΗ)